Rozwój architektury
Warszawy

Rodzina książąt Lubomirskich trwale wpisała się w historię Warszawy. Od czasu przeniesienia do niej stolicy Polski tworzyła przestrzeń i budowała jedne z najważniejszych dla Warszawy zabytki.

Członkowie rodu nie szczędzili środków i zatrudniali najlepszych architektów, takich jak Tylman z Gameren, Jan Chrystian Kamsetzer, Jakub Fontana czy Józef Szymon Bellotti - założyciel Muranowa. Budowane, przebudowywane czy odnawiane przez członków rodziny książąt Lubomirskich budynki, do dzisiaj są najbardziej eleganckimi i prestiżowymi miejscami w Warszawie.

Rys historyczny

Inwestycja nawiązuje do działalności Księcia Stefana Lubomirskiego - pradziadka Inwestora Jana Lubomirskiego - Lanckorońskiego, założyciela „Kolejki Grójeckiej” i Państwowego Komitetu Olimpijskiego. Wnętrze inwestycji Puławska/Merliniego jest nawiązaniem do klimatu tamtych lat - kolei i geniuszu myśli inżynierskiej.

Budowę kolejki Grójeckiej rozpoczęto w 1898 roku. Wybór trasy Kolei nie był przypadkowy, w okolicach znajdowały się zakłady produkujące cegły (które były wówczas bardzo potrzebne w warszawskim budownictwie), a także zakłady przemysłowe.

W tamtym czasie rozwijał się ruch pasażerski a trakcję konną zastąpiono parową. Trasa przebiegała wzdłuż ulicy Puławskiej, niegdyś do pl. Unii Lubelskiej – z Warszawy do Grójca, Góry Kalwarii oraz Konstancina. Kolej Grójecka wraz z wchłoniętą do swojej struktury koleją Wilanowską, w okresie międzywojennym stała się podstawowym środkiem komunikacji i transportu południowych okolic Warszawy, obejmujących rejon piaseczyński i grójecki. Dzięki niej tereny te zaczęły się dynamicznie rozwijać.







Tradycja i nowoczesność

Jan Lubomirski-Lanckoroński, Prezes Grupy Landeskrone, kontynuuje dzieło swoich przodków. Efektem działań Grupy Landeskrone jest przebudowa i rewitalizacja wielu zabytkowych obiektów.

Budynki tworzone przez Grupę Landeskrone cechują się innowacyjną formą, jak również szacunkiem do historii, dzięki czemu wnętrza realizowanych budynków tworzą niepowtarzalny klimat, zyskując często nowe oblicza i stając się w pełni funkcjonalnymi centrami biurowymi bądź obiektami mieszkalnymi.

Zgodnie z filozofią Grupy Landeskrone, unikalne połączenie tradycji z nowoczesnością to klucz do dynamicznego rozwoju branży nieruchomości.

Grupa Landeskrone